Pozyczka-bez-zaswiadczen.pl

Przejscie z zusu na krus

Postów: 4

Temat utworzono: 29.3.2012

Najnowszy post: 9.7.2017

29.3.2012 ,14:06:50

Witam jakie są warunki przejścia z zusu na krus? Mam działalność gospodarczą, jestem programistą IT a chcę zostać rolnikem dlatego chciałbym zmienić ubezpieczenie. Pozdrawiam

Anonim
9.7.2017 ,12:55:04

Ja jestem ciekaw jak wyglądają kwestie podatkowe na krusie.

mateusz
29.3.2012 ,14:15:28

Jako programista IT możesz ubezpieczyć się w KRUS pod warunkiem, że zasadzisz 500 sztuk buraków:) A tak na poważnie, są pewne warunki, których raczej nie spełnisz po pierwsze trzeba zadać sobie pytanie czy zamykając obecnie działalność gospodarczą będziesz chciał ją otworzyć ponownie? Jeżęli tak to dopiero po 3 latach, składka będzie większa przez ten okres, ponieważ standardowo wynosi 340zł kwartalnie a ty jako rolnik, który założy działalność gospodarczą po upływie trzech lat będziesz musiał płacić ponad 500zł kwartalnie jednak jest to drobna różnica. Jako przyszły rolnik z DG musisz mieć ponad 1ha ziemi rolnej np. łąka ( 1 hektar przeliczeniowy ) w przypadku ubezpieczenia w krusie bez planów założenia DG nie musisz mieć hektara. Trzeba również zaznaczyć, że przy DG będąc w krusie czyli po trzech latach Twój podatek roczny, potwarzam ROCZNY nie może przekroczyć około 2100zł ( sprawdź dokładnie ) co w przypadku otrzymywania gotówki na konto - zlecenia, usługi programistyczne... Jest raczej nie wykonalne bo rocznie na pewno taki podatek zapłacisz a to automatycznie usunie Ciebie z Krusu. Jedyna możliwość to wykonywanie umów o dzieło ale jak wypadniesz w oczach US rozliczając się wyłącznie na podstawie takiej umowy? Po drugie nie możesz podpisać żadnej umowy typu zlecenie, nigdzie się zatrudnić itd ponieważ jeżeli ktoś odprowadzi za Ciebie ZUS nawet 1zł na ubezpieczenie w zusie wypadasz z Krusu. Jak widać nie jest łatwo zostać programistą rolnikiem :)

Anonim
17.6.2017 ,16:43:38

Jestem ciekaw jak obecnie wygląda sytuacja z przejściem z zusu na krus. Nadal trzeba mieć hektar dowolnej ziemi czy trzeba coś uprawiać?

mateusz
google twitter facebook
Dodajesz nowy post