Pozyczka-bez-zaswiadczen.pl

Otwarcie konta w niemczech

9.2.2015 Witam planuje wyjazd na stałe do Niemiec i chciałbym dowiedzieć się co będzie mi potrzebne do otwarcia rachunku bankowego? Czy mogę otworzyć konto w Niemczech na Polski dowód osobisty? Jak jest z językiem Polskim czy są jakieś oddziały specjalne dla Polaków?

google twitter facebook

Odpowiedz

Podobne tematyco potrzebne do otwarcia konta w niemczechotwarcie konta w niemieckim banku

9.2.2015 Otwarcie rachunku w Niemieckim banku, a raczej w większości Niemieckich banków różni się od założenia konta w Polskim banku. Przede wszystkim należy umówić się na termin, nie zdziw się jak wyznaczą kolejne spotkanie np. za 2 miesiące. Wszystko wygląda tak jak z czasów przed epoką komputera:) Sporządzane są ręcznie dokumenty przez pracownika banku, dlatego założenia konta przynajmniej w moim przypadku trwało 2 godziny. Oczywiście przeszkodą jest język jednak w każdym oddziale większego banku pracuje zazwyczaj Polak ( i to nie jeden ) wystarczy na informacji poprosić o polską obsługę. Konta w Niemczech są płatne np. firmowe 8 euro miesięcznie zależnie od banku. Dokumenty Aby otworzyć rachunek należy mieć dowód osobisty lub paszport oraz zameldowanie na terenie Niemiec, które otrzymasz w Urzędzie miasta na podstawie umowy najmu mieszkania. Potrzebny jest również niemiecki numer do bankowości elektronicznej. Swoją drogą bankowość elektroniczną otwierałem w kolejnym wyznaczonym spotkaniu.

9.2.2015 Czyli nie mogę sobie utworzyć online z Polski rachunek w Niemczech?

9.2.2015 Konto w Niemczech to jest poważna sprawa, radzę podejść do tematu poważnie.

9.2.2015 Najszybszym sposobem oraz najmniej stresującym na znalezienie Polskiego pracownika banku jest po prostu szukanie w internecie. Wyszukaj oddziały banków np. w Berlinie, będą podane telefony oraz maila pracowników. Osób z polskimi danymi zwłaszcza w Berlinie:) jest naprawdę od groma wystarczy napisać maila, że chcesz otworzyć rachunek i prosisz o pomoc, bo nie znasz języka - to wszystko.

14.4.2015 Witam czy mogę otworzyć rachunek w Niemczech mieszkając w Polsce poprzez internet? Potrzebuje konto online w DE proszę o link do banku.

14.4.2015 Bez meldunku na terenie Niemiec nie otworzyć konta w Niemieckim banku.

12.7.2015 Witam czy mogę otworzyć sobie online rachunek w banku niemieckim?

12.7.2015 tak ale nie unikniesz meldunku, ponieważ to jest weryfikowane zakładając przez internet konto w niemczech musisz podać niemieckie dane teleadresowe z numerem telefonu włącznie.

15.8.2015 Podobny wątek również wart przeczytania: