Forum

Kredyt hipoteczny na dzialanosc jaki okres

1. 9.2.2015, 15:33:02 Anonim Witam serdecznie. Chcę starać się o kredyt hipoteczny na budowę domu jednorodzinnego pytanie czy nie będzie przeszkodą działalność gospodarcza prowadzona przeze mnie od 2014 roku czyli ponad rok.

2. 9.2.2015, 15:45:29 Anonim Ogólnie przyjęto, że w przypadku osób z działalnością trzeba prowadzić ją minimum rok mimo, że na folderach reklamowych banku znajdziemy informacje o minimalnym okresie 6, a nawet 3 miesięcy. Oczywiście jest to nic innego jak zaciągnięcie klienta do banku czyli chwyt reklamowy w rzeczywistości otrzymanie kredytu na działalność jest po prostu trudne. Bank jest świadom, że np. działalność jest prowadzona krótko na preferowanych warunkach ( mały ZUS ) czy jest stabilność dochodów? Nawet jeśli w jednym miesiącu zarobisz sporo, a w drugim nie to dla banku jest to pierwszy sygnał o możliwych dalszych problemach. Dochody muszą być ustabilizowane, prowadzenie działalności minimum 12 miesięcy oraz działanie w branży uznanej za bank za pewną, a nie ryzykowną. Odnośnie branż można samemu sprawdzić przeglądając wyniki oraz analizy za poprzednik rok różnych sektorów gospodarki, tak samo robią analitycy banku, ponieważ ktoś to musi oszacować.

3. 9.2.2015, 15:58:08 Anonim Problemem przy działalności gospodarczej jest brak gwarancji, że jutro jej nie zlikwidujesz. Klienci z umową o pracę są w nieporównywalnie lepszej sytuacji.

akceptuję regulamin.