Pozyczka-bez-zaswiadczen.pl
Niezależny serwis pożyczkowy

Forum santander splata karty kredytowej

#1 @anonim Dzień dobry
Jestem posiadaczem karty kredytowej Santander z limitem na 1000 zł. Dziś naszło mnie jedno pytanie. Karta charakteryzuje się tym że minimalna spłata jej zadłużenia co miesiąc to 50 zł a na koniec spłaca się resztę różnicy. Dziś naszła mnie pewna myśl co jeśli ktoś co miesiąc spłaca te 50 zł ale w najbliższym czasie znowu je wypłaca? takie błędne koło. Czy w tym momencie odsetki się jakoś kumulują dodatkowo czy po prostu w ostatnim miesiącu będzie musiał spłacić całość i tyle ?
odpowiedz
#2 @Mateusz
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale przedstawię jak to działa z założenia. Oczywiście każda oferta jest inna. Spłacasz minimalną wysokość zadłużenia karty kredytowej ustaloną przez bank w tym przypadku 50 zł miesięcznie, spłacane przez rok da kwotę 600 zł, do tego dochodzą takie czynniki jak okres w jakim trzeba spłacić zadłużenie lub jego część, okres bezodsetkowy, odnowienie karty oraz opcjonalnie dodatkowe opłaty. Karta kredytowa to najdroższy produkt bankowy.

Ps. Jeżeli okres bezodsetkowy wynosi 60 dni, a ty co miesiąc wypłacisz 1000 zł, następnie wpłacisz na kartę 1000 zł w ciągu tego okresu ( 60 dni ) to opłata nie jest naliczana, jeżeli wpłacisz 500 zł to płacisz odsetki za 500 zł ( wykorzystanie karty ) dodatkowo możesz zapłacić za użytkowanie miesięczne karty jeśli jest taka opłata, a często jest. Jeżeli karta zostanie przedłużona na kolejny okres od 1 roku do 2 lat w większości kart kredytowych to możesz tak robić bez końca. W Polsce popularne jest rozwiązanie na dwie karty:

Z jednej karty wyjmujesz maksymalną kwotę powiedzmy 1000 zł, z drugiej również, ale po 60 dniach ( dla naszego przykładu ) i spłacasz pierwszą kartę, odwrotnie po 60 dniach i tak masz 1000 zł pożyczkę bez odsetek.
odpowiedz
Dodaj post w tym wątku.
Napisz post:
E-mail:
Na adres email otrzymasz powiadomienia o nowych postach w tym wątku.
Imię:
Polityka prywatności Regulamin Kontakt