• Post 111.1.2015, 19:48:04Jeżeli pracujesz i jesteś zameldowany na terenie Niemiec możesz otrzymać kredyt w Polsce oraz w Niemczech, z większą szansą na dostanie go w Polsce z uwagi na wysoką zdolność kredytową oraz brak klientów niskiego ryzyka w Polsce. Zgodnie z rekomendacją KNF kredyt można otrzymać w walucie jakiej się zarabia. Oznacza to, że kredyt dostaniesz w EURO oraz raty będą również w EURO. Każdy bank posiada indywidualną ofertę jednak, w tym wymagania np. tłumaczenie dokumentów. Zależnie od banku usługa ta może zostać wykonana po stronie banku. Odnośnie wymagań są spore różnice, jeden bank wymaga umowy na cały okres kredytowa, drugi w ogóle ale za to udziela kredytów tylko osobom, którzy przepracowali za granicą np. 2 lata. Nazwy banków są celowo nie podawane z uwagi na zmienną politykę banków stosowaną wobec Polaków pracujących za granicą. Starając się o kredyt należy zdać sobie sprawę, że bank prześwietli naszą historię kredytową w Polsce czyli BIK, w większości przypadków zażąda raportu z Schufa. Dużym plusem takich kredytów jest brak wymaganego zabezpieczenia z uwagi na fakt, że zarobki w stosunku do Polskich są dużo wyższe oraz w przypadku utraty pracy, kredytobiorca nie powinien mieć problemów ze znalezieniem zatrudnienia. Niestety gorzej wygląda sytuacja w Niemieckich bankach, które niechętnie lub wcale na początku tj. przez okres 1-2 lat pobytu odmawiają udzielenia kredytów gotówkowych - na forum wypowiadały się osoby, które dopiero po 3 latach rachunku ze stałymi wpływami otrzymały limit w rachunku lub kartę kredytową na sensowną kwotę. Nie ma za to większych problemów w otrzymaniu kredytów na zakup samochodu czy innych środków trwałych, które mogą być zabezpieczeniem. Należy jednak przygotować się na dużą wpłatę własną. W przypadku zakupu auta na kredyt ( klasyczny kredyt ) nawet 30%. Dużo mniejszy wkład jest wymagany w przypadku prywatnego leasingu na terenie Niemiec lub firmowego. Jednak nie dla każdego jest to rozwiązanie opłacalne. Kredyty hipoteczne na terenie Niemiec są przyznawane ale podobnie jak w przypadku samochodowych duży wkład własny to podstawa oraz sam przedmiot kredytowania musi mieć odpowiednią wartość dla banku. Banki Niemiecki najchętniej przyznają kredyty hipoteczne na zakup nowych mieszkań lub domów w dobrych dzielnicach, a to oznacza, że przyznawane są osobom z dobrymi zarobkami. Tylko taka nieruchomość jest w stanie zwrócić bankowi zainwestowane pieniądze - w Niemczech prym wiedzie wynajem z powodu częstej migracji do różnych miast w znalezieniu coraz to lepiej płatnej pracy. Kredyt na Gewerbe czyli niemiecką działalność. Otrzymanie kredytu w Polsce jest problemem i bez zabezpieczenia raczej nie możliwe, ponieważ bank nie ma pewności czy działalność będzie prowadzona przez okres spłaty. W Niemczech nie ma problemu z otrzymaniem kredytu na samochód nawet po 6 miesiącach prowadzenia rachunku ze stałymi wpływami jednak o gotówce przez okres pierwszych kilku lat można zapomnieć.
  • Post 213.4.2015, 13:26:41Przerabiałem otrzymanie kredytu na Niemiecką Gewerbe czyli odpowiednik Polskiej działalności gospodarczej. Na kredyt nie mam szans, a prowadzę działalność 6 miesięcy. Co najwyżej leasing z dużą wpłatą własną. Kredyt oczywiście jest możliwy ale dopiero po kilku latach. Nie wykluczam otrzymania karty kredytowej po 12 miesiącach prowadzenia rachunku bankowego. Kredyt w Polsce na Niemiecką Gewerbe - jednym słowem: Zapomnij.
  • Post 314.4.2015, 15:22:57Znajoma po 6 miesiącach otrzymywania stałych wpływów na rachunek w Niemczech. Pracuje w fabryce dostała limit kredytowy na koncie 3000 euro. Ja np. posiadam konto 12 miesięcy i stałe wpływy, a bank nie dał mi karty 1000 euro. Na raty nic próbowałem brać. Jak widać zależy od szczęścia.
  • Post 414.4.2015, 22:20:12Z cyklu z życia wzięte, Polak chciał wziąć auto w leasing na Gwerbe w Niemczech to musiał dostarczyć samemu raport z KRD oraz BIK.. Nie twierdzę, że jest to jakaś reguła ale takie zdarzenie miało miejsce, ponieważ miał czystą kartotekę czyli Schufe.
  • Post 514.4.2015, 22:20:49Sytuacje dotyczące finansowania w Niemczech proszę opisywać w tym wątku: https://pozyczka-bez-zaswiadczen.pl/post/czy-latwo-dostac-kredyt-w-niemczech
  • Post 624.9.2015, 16:33:21Porównanie kredytów w Niemczech dostępne jest pod tym linkiem.
  • Post 721.11.2015, 17:24:48Nie jest takie łatwe otrzymanie kredytu w Niemczech jak wam się wydaje. Czasy RFN się skończyły, banki ostrożnie udzielają kredytów. Trzeba mieć stały dochód i pewną pracę oraz schufa idealną.

Dodając post wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz akceptujesz regulamin strony.