• Post 111.5.2012, 04:12:48Witam zastanawiam się coraz mocniej nad kredytem hipotecznym, pisałem zresztą już u was na forum jednak jak to się mówi błędy młodości dały o sobie znać mianowiście miałem problemy ze spłatą kredytu gotówkowego oczywiście kredyt spłaciłem jednak ślad pozostał w BIK jak to się ma do kredytu hipotecznego czy faktycznie muszę czekać kilka lat aż historia się skasuje?
  • Post 211.5.2012, 04:21:27Po pierwsze jeżęli nie masz komornika to BIK nie jest przeszkodą w otrzymaniu kredytu chyba, żę faktycznie spłacałeś 10tyś przez 5 lat a kredyt miałeś na 2 lata :) Do tego jakieś egzekuje itd to mogą być problemy. Twierdzenie, że wpis negatywny w BIK blokuje kredytobiorce jest błędne bowiem na otrzymanie kredytu składa się rónie ważna ( jak nie ważniejsza obecnie ) zdolność kredytowa oraz zabezpiecznie. I tutaj powiem z całą pewnością, że przy kredytach hipotecznych są to czynniki ważniesze. Każdy wie, że bank nigdy nie traci jak i nie podaruje grosza, udzielając kredyt hipoteczny nawet jak go nie spłacisz itd to bank straty nie będzie zarobi, bądź pewny po prostu wybierając klienta z dobra historią kredytową zarobi więcej ( teoretycznie ) problem polega na tym, że 2012 takich klientów nie ma, stanowią nieliczny procent.. Uwierz mi, że gdyby sytuacja gospodarcza znacząco się poprawiła, ludzi zaczeli wpłacać na lokaty ( obecnie wyciągają ) to banki zmniejszyłyby drastycznie wymagania nawet skutecznie omijając wszelkie rekomendacje. Znam osobiście przypadki gdzie ludzie z kiepską historią kredytową, kredyt hipoteczny dostali i to w bierzącym roku tak, żę problemów nie będzie pod warunkiem, że dobrze zarbiasz no i wysoki wkład własny!
  • Post 39.7.2013, 21:19:25Teraz się to wszystko cholernie pozmieniało, musisz mieć wkład własny i dobre zarobki, a na BIK przy kredycie hipotecznym nie zwracają tak uwagi jak przy konsumenckim, ponieważ ten pierwszy gwarantuje bankowi spłatę poprzez wpis na hipotece.

Dodając post wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz akceptujesz regulamin strony.