• Post 130.11.2015, 19:28:12Witam czy mając umowę z terminem, z której dłużnik się nie wywiązał na jej podstawie mogę dodać dłużnika do listy KRD? Jestem ciekaw jak to zrobić, dziękuje.
  • Post 230.11.2015, 19:28:58Wpis osoby zadłużonej do listy Krajowego Rejestru Długów niesie za sobą daleko idące konsekwencje wobec dłużnika. Krajowy Rejestr Długów jako największa w Polsce instytucja gromadzi i przetwarza wszelkie dane o zadłużeniach osób fizycznych, prawnych i przedsiębiorców. Prowadzi również rejestr solidnych płatników. Aby dopisać dłużnika do rejestru należy dokonać rejestracji na łamach portalu KRD, następnie zweryfikować swoje dane osobowe poprzez przesłanie skanu lub zdjęcia dowodu osobistego, a następnie wprowadzić informacje dotyczące dłużnika do systemu SOK, w którym umieszczamy dane osobowe dłużnika oraz jego aktualne zadłużenie. Jak wynika z danych statystycznych opublikowanych przez Krajowy Rejestr Długów, w skutek otrzymanych ostrzeżeń o wpisie dłużnika do rejestru spłacone zostaje co najmniej co drugie zadłużenia w trybie niemal natychmiastowym. Kolejne 27% dłużników reguluje należności zaraz po otrzymaniu pisma z KRD o wpisaniu ich na listę dłużników. Ponadto osoba, która zamierza dodać nierzetelnego kontrahenta do rejestru, musi podpisać umowę z KRD, przy czym jedna z nich zostaje odesłana z powrotem do Krajowego Rejestru Długów. Kolejnym krokiem, jaki należy wykonać w procesie wpisywania dłużnika do rejestru KRD, jest wysłanie do niego stosownego pisma o zamiarze wpisania go do rejestru. Gdy po 2 tygodniach nie dokona on wpłaty, wierzyciel ma prawo upublicznić dane takiego dłużnika włącznie z wysokością jego niespłaconych zobowiązań. W większości przypadków zadłużenie zostaje spłacone w trybie natychmiastowym od momentu otrzymania ostrzeżenia bądź już potwierdzenia o wpisie do listy KRD.
  • Post 330.11.2015, 19:28:58Nie masz takiej możliwości, ponieważ musisz udowodnić, że osoba jest dłużnikiem, a ty wierzycielem, a sama umowa przecież tego nie mówi, potrzebne jest stwierdzenie czyli wyrok sądu.

Dodając post wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz akceptujesz regulamin strony.