• Post 130.11.2015, 19:28:12Witam czy mając umowę z terminem, z której dłużnik się nie wywiązał na jej podstawie mogę dodać dłużnika do listy KRD? Jestem ciekaw jak to zrobić, dziękuje.
  • Post 230.11.2015, 19:28:58Wpis osoby zadłużonej do listy Krajowego Rejestru Długów niesie za sobą daleko idące konsekwencje wobec dłużnika. Krajowy Rejestr Długów jako największa w Polsce instytucja gromadzi i przetwarza wszelkie dane o zadłużeniach osób fizycznych, prawnych i przedsiębiorców. Prowadzi również rejestr solidnych płatników. Aby dopisać dłużnika do rejestru należy dokonać rejestracji na łamach portalu KRD, następnie zweryfikować swoje dane osobowe poprzez przesłanie skanu lub zdjęcia dowodu osobistego, a następnie wprowadzić informacje dotyczące dłużnika do systemu SOK, w którym umieszczamy dane osobowe dłużnika oraz jego aktualne zadłużenie. Jak wynika z danych statystycznych opublikowanych przez Krajowy Rejestr Długów, w skutek otrzymanych ostrzeżeń o wpisie dłużnika do rejestru spłacone zostaje co najmniej co drugie zadłużenia w trybie niemal natychmiastowym. Kolejne 27% dłużników reguluje należności zaraz po otrzymaniu pisma z KRD o wpisaniu ich na listę dłużników. Ponadto osoba, która zamierza dodać nierzetelnego kontrahenta do rejestru, musi podpisać umowę z KRD, przy czym jedna z nich zostaje odesłana z powrotem do Krajowego Rejestru Długów. Kolejnym krokiem, jaki należy wykonać w procesie wpisywania dłużnika do rejestru KRD, jest wysłanie do niego stosownego pisma o zamiarze wpisania go do rejestru. Gdy po 2 tygodniach nie dokona on wpłaty, wierzyciel ma prawo upublicznić dane takiego dłużnika włącznie z wysokością jego niespłaconych zobowiązań. W większości przypadków zadłużenie zostaje spłacone w trybie natychmiastowym od momentu otrzymania ostrzeżenia bądź już potwierdzenia o wpisie do listy KRD.
  • Post 330.11.2015, 19:28:58Nie masz takiej możliwości, ponieważ musisz udowodnić, że osoba jest dłużnikiem, a ty wierzycielem, a sama umowa przecież tego nie mówi, potrzebne jest stwierdzenie czyli wyrok sądu.

Dodając post wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz akceptujesz regulamin strony.

Firmy pożyczkowe

Wybierz firmę, sprawdź szczegóły pożyczki.

Pożyczka online AasaPożyczka online HapiPożyczka online ProvidentPożyczka online TAKTO FinansePożyczka online WongaPożyczka online SuperGroszPożyczka online Lendon RatyPożyczka online FerratumPożyczka online FunedaPożyczka online VippoPożyczka online Aasa dla biznesuPożyczka online Provident SamoobslugowaPożyczka online Ekspres kasaPożyczka online Provema