• Post 122.1.2017, 16:31:26Wzielam kredyt pod Hipoteke od prywatnego inwestora na rok czasu , w kwietniu 2017 mija termin splaty . Czy jest możliwe wzięcie drugiego kredytu , pod ta sama hipotekę? nie mam funduszy żeby splacic prywatnego pozyczkodawce , co robic? czy jedyne wyjście to samobójstwo , nie dolacze do grona bezdomnych.
  • Post 222.1.2017, 21:56:08Na hipotekę może być przecież wpisanych kilku wierzycieli, pytanie ile warta jest hipoteka po spłacie zobowiązań pierwszego wierzyciela ( pożyczki ). Przykładowo jeśli dom jest wart 250,000 zł, a wysokość zobowiązań wynosi np. 125,000 zł to jest jedynie 50% wartości nieruchomości można, więc teoretycznie znaleźć kolejnego pożyczkodawcę. W praktyce jednak jak sam już się przekonałeś pożyczki prywatne pod zastaw nieruchomości w Polsce są udzielane w wysokości dużo niższej niż rzeczywista wartość zabezpieczenia. Nie rozumiem również terminu, wziąłeś pożyczkę z jednorazowym zwrotem np. po okresie 12 miesięcy? Takich rzeczy się nie robi. WYŁĄCZNIE RATY!

    PS.
    Istnieją żelazne zasady, których trzeba przestrzegać wielokrotnie powtarzane na forum, dotyczące pożyczania pieniędzy pod zastaw nieruchomości czy innych rzeczy, które odgrywają znaczącą rolę w naszym życiu.

Dodając post wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz akceptujesz regulamin strony.