• 23.1.2013, 03:16:39Witam. Mam kredyt gotówkowy 30,000 zł, który przestałem spłacać czy grozi mi za to więzienie? Straciłem pracę i naprawdę nie mam skąd wziąć tej kasy, banku to nie obchodzi.
  • 23.1.2013, 03:20:57Witaj! Jeżeli kredyt nie jest spłacany to bank zajmuje rzecz przedmiot zastawu: Nieruchomość, samochód itp. Jeżeli kredyt został udzielony bez zabezpieczenia to bank wystąpi do Sądu o tytuł egzekucyjny, który zostanie przekazany komornikowi, którego zadaniem jest ściągnięcie z dłużnika należności wobec banku. Działanie na podstawie kodeksu cywilnego więc jedynie grozi Panu egzekucja komornicza. W tym kraju, nie wiem dlaczego, ponieważ jest to nie fair wobec osób rzetelnych, mówiąc kolokwialnie za długi siedzieć się nie idzie. Maksymalny okres egzekucji wynosi 5 lat z możliwością przedłużenia o kolejne 5.
  • 23.1.2013, 03:22:40Warto zaznaczyć, że jeżeli osoba celowo wyłudziła kredyt, będąca świadom tego, że popełnia oszustwo czego dowodem może być np. fałszywe zaświadczenie o dochodach tudzież najbardziej popularne: fałszywe dokumenty firmowe itp To podlega karą z KK
  • 23.1.2013, 03:23:47Aż dziw, ja też mam kredyt i wszystkiego sobie odmawiam. Naprawdę wszystkie aby przynieść ratę do banku. A inny rat nie płacą tak jak czynszu i żyją. Jeżdżą na wakacje itp. Jak to w ogóle możliwe gdzie jest sprawiedliwość?
  • 23.1.2013, 03:28:40I dlatego kredyt bez zabezpieczenia udzielany jest na taki wysoki procent, ponieważ bank zdaje sobie sprawę, że 5 spłaci 2 nie. Suma summarum bank i tak wyjdzie na swoje bo jest bankiem a nie zusem :) Więc zanim obrzucicie bank obelgami itp. Oceńcie bank z drugiej strony, że jeżeli pożyczy i klient nie odda to bank będzie miał bardzo duży kłopot z odzyskaniem pieniędzy a mimo to pożyczki udziela. Pamiętajcie wszystko opiera się na prawie, konstytucja 3 maja 1791 była I konstytucją w Europie, mało była i jest naprawdę liberalnym, mega tolerancyjnym aktem normatywnym. Syf w tym kraju i szarówę stworzyli Polacy, bo prawo jest dobre dla ludzi normalnych, a że mentalność polaka no to już inna kwestia - wcale to nie jest powód do dumy.
  • 23.1.2013, 03:30:29Wracając do tematu z tagu, proszę o wpisywane treści pytania adekwatnie do tytułu tagu. Odpowiedź: Żaden bank nie udzieli kredytu w trakcie lub od razu po egzekucji komorniczej.
Dodając post wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz akceptujesz regulamin strony.