• 29.3.2012, 15:12:40Coraz bardziej popularne oszustwo niestety stosowane nawet przez biura kredytowe. Metoda polega na WYŁUDZENIU OPŁATY od klienta w zamian za przygotowanie czy też pobranie RAPORTU BIK w celu sprawdzenia czy taka osoba otrzyma kredyt. TYLKO PO CO? Jeżeli Każda instytucja sprawdza indywidualnie klienta w swoich bazach w tym BIK. Ten raport niczemu nie służy i w NICZYM NIE POMOŻE! Stracicie tylko pieniądze - PRZESTRZEGAM - uwga proszę składać wszelkie próby oszustwa na raporty BIK tutaj. PAMIĘTAJ WPISUJĄC OSOBĘ, OSKARŻAJĄĆ O OSZUSTWO MUSISZ DYSPONOWAĆ DOWODAMI! NP. FAKTURA CZY PARAGON LUB UMOWA - DOKUMENT, KTÓRY KONKRETNIE WSKAZUJE, ŻE ZOSTAŁA POBRANA OPŁATA ZA WYKONANIE USŁUGI ( RAPORT CZY TEŻ ANALIZA BIK ) DZIĘKI, KTÓREJ OTRZYMACIE PAŃSTWO KREDYT! W INNYM PRZYPADKU JESTEŚCIE SAMI SOBIE WINNI !
  • 18.4.2012, 21:03:15Faktem jest, że kazda instytucja sprawdza Klienta w BIK, ale każdy złożony wniosek o kredyt jest odnotowany w BIK jako zapytanie. 5 zapytań może skutacznie zablokować możliwość otrzymania kredytu w wielu bankach. Warto zatem pobrać raport z BIK zanim złożymy wniosek o kredyt np. po to żeby nie robić niepotrzebnych zapytań i tym samym nie obniżać swojej punktacji. Wiadono, że im więcej punktów w BIK tym lepiej, bo możemy uzyskać kredyt na lepszych warunkach. Poza tym, jeżeli historia w BIK jest nieciekawa, raport pomaga przy wyborze banku, są banki bardzo czułe na opóźnienia w spłatach, ale są i bardziej tolerancyjne. Mając raport wiemy do jakiego banku składac wniosek, oszczędza to nasz czas i nerwy. Raport można bezpłatnie pobrać w BIK w wersji papierowej lub za niewielką opłatą otrzymać mailem w formie elektronicznej a jego analiza nie jest oszustwem. Pozdrawiam
  • 20.4.2012, 00:08:21JAki jest BIK numer waszego baku??
  • 18.4.2012, 21:33:13Znam kilka firm udzielających pożyczek pozabankowych, które nie sprawdzają klientów w BIK a KRD. Oczywiście zgadzam się, że analiza BIK oszustwem nie jest jednak tylko wtedy gdy wykonywana jest bezpłatnie jak i przez insytucje bezpośrednio pożyczającą pieniądze. Przeciwieństwem są biura kredytowe, pośrednicy finansowi, którzy przecież wpływu na decyzję kredytową nie mają a mimo to usilnie wymagają od klienta oceny raportu, ok mają prawo ale bezpłatnie.. Pobierając opłatą po prostu naciągaju ludzi na usługę fikcyjną. Serdecznie Pozdrawiam! PS. Rozumiem, że opisał Pan sytuację, w której to pośrednik finansowy na podstawie raportu wie do jakiego banku złożyć zapytanie ok, to jeszcze może przejść.. NIkt również nie ma pretensji do osób, które wyjasnią na czym polega raport itd bo to jest wiedza, za którą nawet należy pobrać opłatę. Jednak opisane oszustwo dotyczy popularnego naciągania klientów: Wmawia się ludziom, że przed wysłaniem wniosku pośrednik musi sam przeprowadzić analizę, jeżeli tego niezrobi, wniosek nie może zostać wysłany - takie wymogi stawiają banki:) Oczywiście wiedząc doskonale, że osoba ta kredytu niedostanie w związku z czym prowizji za udzielenie kredytu nie otrzyma więc wymyśla bajkę..
  • 20.4.2012, 22:12:32WITAM POTRZEBUJE 25.000TYS ZL POŻYCZKI NA 5 LAT .MAM STALA PRACE ALE MAM ZLA HISTORIE W BIK CZY KTOS MI MOZE POMOC
  • 24.4.2012, 15:44:22JAK WYPROSTOWAĆ BIK ZEBY DOSTAĆ KREDYT .POTRZEBUJE 15TYS NA REMONT MAMSTAŁĄ PRACE I NA RĘKE 1200ZŁ
  • 11.11.2015, 14:05:19Trzeba również wspomnieć o biurach czy pośrednikach kredytowych, którzy pobierają opłaty w zamian za czyszczenie BIK nie mając w ogóle o tym pojęcia, więc jak dla mnie jest to świadome wprowadzenie klienta w błąd w celu pobrania opłaty. Piszę to dlatego, bo nadal dużo osób łudzi się, że przy złym BIK dostanie kredyt w banku, a jeśli nie to zapłacą kilkaset złotych osobie reklamującej się w ogłoszeniach internetowych tym samym otrzymując przepustkę do zaciągania kredytów co jest nie tylko przejawem naiwności, ale również głupoty.
Dodając post wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz akceptujesz regulamin strony.