Wonga jeszcze więcej pieniędzy

GłównaPorada

WONGA

Opinie komentarze oceny Osobom przeglądającym serwis firmy Wonga specjalnie przedstawiać nie trzeba zwłaszcza, że na rynku polskim firma udziela pożyczek internetowych oraz chwilówek online od wielu lat. Dla osób, które pierwszy raz chcą zaciągnąć pożyczkę i nie mają rozpoznania w branży pożyczek pozabankowych można w skrócie napisać, że Wonga opinie ma bardzo dobre i tutaj warto rozwinąć temat opinii, komentarzy oraz ocen na konkretny produkt pożyczkowy czy firmę w internecie, ponieważ nadal część użytkowników internetu nie zna zasad działania ( facebook wycofał się z systemu ocen zmieniając go na recenzje ), a to oznacza łatwą manipulacje również na niekorzyść danej firmy, za którą odpowiada konkurencja. Zasada działania systemu oceniania jest prosta problem polega na tym, że przy małej liczbie opinii ciężko konkretnie stwierdzić czy są odzwierciedlają one faktyczną oceną czy pisane są anonimowo przez osoby, które nigdy nie korzystały z usług pożyczkowych danej firmy, a wiarygodność można budować jedynie na dużej ilości komentarzy, ocen w liczbie co najmniej kilkuset dla każdej firmy pożyczkowej - wtedy można wyciągnąć średnią, stosownie do ilości komentarzy, klikniętych gwiazdek oceny i porównać uwzględniając również inne czynniki jak dodatkowe usługi typu wakacje kredytowe, ubezpieczenie pożyczki, a nawet medyczne ( coraz popularniejszy dodatek płatny dla wielu firm pożyczkowych ), inne promocje. Nie można bowiem porównywać pożyczki z oceną 5 na podstawie 10 pozytywnych komentarzy z internetową pożyczką z oceną 4 tworzoną na podstawie 100 komentarzy, która zawiera około 20 negatywnych komentarzy - jest to czysta manipulacja. To samo dotyczy porównania pożyczek, które często nie uwzględniają innych czynników jak np. niższe koszty pożyczki dla nowego klienta czyli pierwsza pożyczka przez internet. Tym samym swoją decyzję o wyborze firmy pożyczkowej, z którą przecież podpisujemy umowę często na kilka lat opierać na fachowej wiedzy, przeglądach prasy oraz recenzjach np. na blogach, forach czy stronach internetowych tworzonych przez ludzi śledzących polską branże pożyczkową.

Pożyczka Wonga online to pożyczka internetowa udzielana w całości przez internet dla osób pracujących, emerytów, rencistów, służb mundurowych, otrzymujących z tytułu różnych świadczeń. Kwota pożyczki zależna jest więc od zdolności kredytowej klienta czyli maksymalnej raty miesięcznej jaką będzie w stanie spłacać uwzględniając nie tylko dochód miesięcznych, ale i zobowiązania jak rachunki, czynsz inne raty. Spłata pożyczki w ratach miesięcznych stałych, poza ostatnią która można nieznacznie się różnić - zazwyczaj kilka złotych. Wątek dotyczy maksymalnej pożyczki, więc opisywanie mniejszych kwot nie ma sensu, zwłaszcza, że można sprawdzić samemu poprzez kalkulator Wonga pożyczki. Maksymalna kwota pożyczki wynosi 20000zł na okres 48mc czyli 4 lat - jest to większa kwota jaka była dostępna do tej pory, jak wyglądają koszty dla takiej pożyczki? Dla pożyczki Wonga 20 tyś zł na 4 lata prowizja za udzielenie wynosi: 13900 złroczne oprocentowanie 7,20%, całkowita kwota do spłaty przez klienta 39126,36 zł czyli koszt pożyczki wyniósł: 19126,36 zł. Miesięczna rata 814,92 zł - ostatnia może się nieznacznie różnić. Koszty pożyczek Wonga głównie prowizja, bo niewielkie oprocentowanie jak na branże pożyczkową regulowane przez KNF, która "ostro" ukróciła działalność firm pożyczkowych na terenie Polski, działanie to tłumaczy epidemią Covid19 czyli ochroną polaków przed nadmiernym braniem pożyczek pozabankowych. Wracając do kosztów, można jest znacząco zmniejszyć nawet o połowę - wysokość wybierając krótszy okres 24 miesięcy, dla 20000 zł całkowity koszty pożyczki ( prowizja oraz oprocentowanie ) 9073 zł brzmi już znacznie lepiej, rata natomiast będzie wynosić 1211,12 zł.

Dokumenty oraz zaświadczenia Wnioskowanie o pożyczkę odbywa się przez internet, dochód miesięczny jest przez klienta deklarowany we wniosku internetowym i na podstawie złożonych informacji podejmowana jest decyzja o udzieleniu lub odmowie pożyczki Wonga. Jako, że każdy złożony wniosek jest rozpatrywany indywidualnie i jeżeli zdeklarowany dochód może budzić wątpliwości wtedy pracownik firmy Wonga może wystąpić do klienta o potwierdzenie zdeklarowanego we wniosku dochodu - dzieje się tak zazwyczaj jeżeli klient wnioskuje pierwszy raz o pożyczkę zwłaszcza o dużą kwotę - nie mając wyrobionej historii ciężko ocenić wypłacalność stąd takie działanie. Nie można więc napisać, że firma Wonga udziela pożyczek bez zaświadczeń. Na plus to przede wszystkim akceptacja różnorodnych źródeł dochodu jak np. kontrakt zagraniczny dla osób mieszkających w Polsce posiadających meldunek na terenie RP, ale pracujących za granicą w Niemczech czy Czechach, oczywiście jest to tylko przykład, ale to bardzo popularna sytuacja na zachodniej stronie kraju - to bardzo dobrze, że Wonga widzi dynamikę zmieniającego się społeczeństwa i dostosowuje do nowej sytuacji swoją strategię sprzedaży. Emeryci oraz renciści również mogą wnioskować o pożyczkę, tak samo jak osoby otrzymujące świadczenia 500plus czy alimenty, a także rodzinne. Nie ma konkretnej odpowiedzi czy dana osoba otrzyma pożyczkę czy nie, dlatego jedynym sposobem, aby to sprawdzić jest po prostu złożenie wniosku, potrwa to 5 minut.

Bazy Rejestry historia kredytowa zgodnie z zasadami bezpieczeństwa każda firma pożyczkowa musi sprawdzać swoich klientów w bazach oraz rejestrach dłużników, weryfikować historię kredytową, bowiem udziela pożyczek, aby pożyczone pieniądze odzyskać i na tym zarobić byłoby, więc podejrzane jeśli jakaś firma deklaruje udzielenie pożyczki bez sprawdzenia w bazach. Na to liczą osoby zadłużone posiadające komornika za niespłacone pożyczki błędnie sądząc, że w końcu taką ofertę znajdą.. Wonga więc automatycznie sprawdzi historię klienta w bazie BIK oraz rejestrze dłużników BIG, do którego trafiają wszystkie niespłacone zobowiązania jak chociażby niezapłacona rata za telefon, nie ma również gotowego schematu, każdy wniosek rozpatrywany jest indywidualnie.

Kiedy dostane pieniądze Szybkość otrzymania pieniędzy zależy od kilku czynników - podstawowy to w jaki dzień składamy wniosek czy jest to dzień roboczy, jeśli tak to decyzję poznamy od razu w 5 minut, bowiem cały proces ubiegania się o pożyczkę jest zautomatyzowany online za wyjątkiem wniosków, które będą wymagały dodatkowej weryfikacji dochodu. Jeżeli wniosek składamy w dzień wolny od pracy - ustawowo np. w święta czy niedziele to decyzję otrzymamy w pierwszy dzień roboczy do godziny 9:00. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji, podpisaniu elektronicznej umowy o pożyczkę firma wykona przelew, który za pośrednictwem systemu szybkich płatności trafi na naszej konto w ciągu 15 minut. Można więc powiedzieć, że wnioskując o pożyczkę w ciągu dnia roboczego do godziny będziemy mieć pieniądze na naszym koncie bankowym.

3.10.2020, 13:06:39, Mateusz

#Wonga #pożyczka #chwilówka