Porównanie pożyczek na koniec września

GłównaPorada

OK

Porównanie firm oraz ich pożyczek raz w miesiącu to zdecydowanie za mało, trzeba monitorować sytuację kilka razy dziennie, aby móc przedstawić rzetelnie dany produkt finansowy, o porównaniu nawet nie wspominając. Skąd taka skrupulatność? Firmy pożyczkowe cały czas analizują dane sprzedażowe, informacje o kupujących ich produkty czyli pożyczkobiorców, ilość pozytywnych i negatywnych wniosków uwzględniając bieżącą sytuacje finansową w Polsce, świadczenia jakie otrzymują rodziny, konkurencje oraz wiele innych czynników na podstawie, których tworzą strategię sprzedaży na konkretny okres, często wielokrotnie zmieniania nawet kilka razy w ciągu miesiąca jeśli jest nieskuteczna. Na rywalizacji klient może tyle zyskać, jeszcze nie tak dawno przed wprowadzeniem obostrzeń związanych z epidemią covid19 można było usłyszeć głosy, że w Polsce jest za dużo firm pożyczkowych. Nic bardziej mylnego, bo rynek w ustroju kapitalistycznym ma to do siebie, że sam reguluje ilość firm, a konkretnie ich produktów, do potrzeb klientów co oznacza, że duża ilość firm w Polsce była po prostu potrzeba i działała, bo sprzedawała swoje produkty. Wolny rynek ma to do siebie, że nie uznaje próżni i firmy, które zostały na polskim rynku, aby dalej oferować pożyczki internetowe powoli zmieniają swoją politykę o czym świadczyć może akceptacja różnego rodzaju świadczeń jak alimenty czy 500plus swoją drogą po prowadzeniu tego świadczenia ilość udzielanych pożyczek chwilówek znacznie spadła. Odpowiedź firm pożyczkowych na wytyczne KNF, które mocno uderzyły w polską branże pożyczkową to po prostu pożyczki pozabankowe na dłuższy okres, aby rozłożyć wysokie koszty pożyczki na kilka lat tym samym zmniejszając RRSO, które jest też dość kontrowersyjne i wielu finansistów patrzy z przymrużeniem oka na ten wskaźnik, który może pokazać liczbę czterocyfrową dla pożyczki kilku złotych na parę dni - trzeba mieć to na uwadze porównując pożyczki różnych firm pod tym kątem.

Porównanie pożyczek internetowych pod kątem kosztów to również kwestia, która wymaga szerszego wyjaśnienia. Większość firm pożyczkowych działających w Polsce przedstawia atrakcyjne oferty dla nowych klientów są one kuszące często konkurencyjne dla pożyczek bankowych - ciężko o lepszą zachętę.. Natomiast koszt kolejnych pożyczek dla stałych klientów naturalnie tych spłacających swoje zobowiązania terminowo głównie wobec tej, ale też innych pożyczkowych - jest to brane pod uwagę. Każdej firmie zależy na tym, aby nie tylko znaleźć klienta, ale również aby go utrzymać stąd duże rabaty przy kolejnych pożyczkach - za lojalność. Znając życie jeśli ktoś skorzysta z pożyczki pozabankowej to zapewne wróci po więcej chociażby z powodu coraz to wyższych kosztów życia. Osobiście twierdzę, że porównanie niewielkich kwot typu 1000zł nie ma większego sensu przy obecnych zarobkach, skupmy się więc na kwocie, za którą już coś można kupić 5000zł i to na długi okres 36mc, aby zobaczyć rzeczywiste koszta pożyczek.

Alfabetycznie zaczynając od firmy #Aasa na koniec września firma oferuje pożyczkę ze spłatą całkowitą 9912,03 zł oraz RRSO 62.53%, miesięczna rata 282,72 zł.

Firma #Hapi marka grupy finansowej Provident Polska oferuje pożyczkę dla nowego klienta maksymalnie na okres 24mc, miesięcznie będzie wynosić rata 229,34 zł, a całkowita kwota do spłaty 5504,00 zł. Dla tej pożyczki RRSO 9,81%.

#SuperGrosz to również dobra firma, którą należy uwzględnić w porównaniu szybkich pożyczek internetowych. Dla tego pożyczkodawcy maksymalny okres to 48mc najdłuższy ze wszystkich porównywanych firm i jako, że w stosunku do okresu 36 miesięcznego różnica w całkowitej kwoty do zwrotu jest niewielka warto poznać koszty pożyczki na najdłuższy okres 4 lat. Miesięczna rata 232,33 zł, kwota całkowita jaką odda klient to 11110,97 zł przy RRSO 58,29%.

Ostatnia w zestawieni firma pozabankowa ze spłatą w ratach to #Wonga, koszty na maksymalny okres 36 miesięcy przedstawiają się tak: miesięczna rata 238,45 zł, koszt całkowity pożyczki do oddania 8587,11 zł, a RRSO 47,03%.

Porównując firmy pod kątem sprawdzania historii kredytowej klienta bazach występują niewielka różnica w tej kwestii. Każda z przedstawionych tutaj firm pożyczkowych Aasa, Hapi pożyczki, SuperGrosz, Wonga sprawdza klientów w biurze informacji kredytowej BIK również BIG - biuro informacji gospodarczej oraz ERIF natomiast firma Aasa lekkie raty nie sprawdza KRD, w zamian za to sprawdza krajowe biuro informacji gospodarczej KBIG. Firma SuperGrosz również nie podaje żadnych informacji o sprawdzaniu klientów w KRD.

Jakie dokumenty będą potrzebne do otrzymania pożyczki internetowej czy firmy będą dzwonić do pracodawcy, będę musiał przedstawić umowę o pracę, potwierdzenie otrzymywanego wynagrodzenia? Wszystko zależy od historii kredytowej oraz zdolności kredytowej, a także samej pożyczki o jaką wnioskuje klient. Im większa kwota tym większe ryzyko dla firm utraty pieniędzy stąd firmy takie jak Wonga, Aasa, Hapi pożyczki mogą poprosić o przedstawienie zaświadczeń potwierdzających deklarowany we wniosku internetowych dochód. Jedynym wyjątkiem jest firma SuperGrosz, która udziela pożyczki albo nie - nie wymaga absolutnie żadnych zaświadczeń czy telefonów do pracodawcy.

Która firma udzieli mi pożyczki najszybciej np. w 5 minut, wszystko zależy od akceptacji wniosku, dlatego ciężko konkretnie wskazać najszybszą firmę, większość wniosków rozpatrywana jest indywidualnie tym samym nie można określić czy osoba zarabiająca daną kwotę dostanie taką czy inną pożyczkę. Natomiast w kwestii przelaniu pieniędzy tutaj nie ma żadnych wątpliwości, bo przelew dotrze w 15 minut na rachunek klienta za sprawą szybkich płatności bluecash. Wpływ na szybkość otrzymania pożyczki ma również weryfikacja tożsamości za pośrednictwem przelewu weryfikacyjnego w celu potwierdzenia danych osobowych - właściciela konta bankowego - inaczej wygląda sytuacja w firmie SuperGrosz, która nie udziela pożyczek bez przelewu 1 zł czy 1 grosza weryfikacyjnego, bowiem tożsamość można potwierdzić na w dowolnym urzędzie pocztowym, co więcej pieniądze można odebrać również na poczcie realizując czek GIRO, tę formę płatności zamiast przelewu na konto oferuje również firma Aasa oraz Wonga.

28.9.2020, 00:36:03, Mateusz

#porównanie #pożyczki #wrzesień #ranking