Pożyczki w dobie pandemii

głównaporada

STOP

zmiany w dobie epidemii
Nowe obostrzenia dotknęły nie tyko sklepy jak galerie handlowe, ale również firmy pożyczkowe. Wytyczne KNF z pierwszego zamknięcia lockdown dla pożyczek pozabankowych mocno ograniczyły działalność firm pożyczkowych głównie pożyczek chwilówek udzielanych online na krótki okres 30 dni lub 60 dni uniemożliwiając praktycznie zarobek. Firmy dostosowały swoją politykę tym samym oferując pożyczki długoterminowe z spłatą w ratach miesięcznych na dłuższy okres, a czasami bez możliwości wyboru przez klienta okresu spłaty pożyczki pozostawiając jedynie decyzję co do wyboru kwoty pożyczki, o którą może wnioskować klient. Przykładowo pożyczka udzielana przez daną firmę wcześniej przed pandemią na okres minimalny 3 miesięcy dzisiaj oferowana jest wyłącznie na okres 3 lat, bo tylko w taki sposób firma może zarobić pieniądze - wydłużając okres spłaty, zmniejszając ratę stosownie do zdolności kredytowej klienta, która przez koronawirusa również w wielu przypadkach zmalała jak chociażby "postojowe" otrzymywane zamiast pełnego wynagrodzenia z powodu obostrzeń czyli 80% pensji.

Pożyczka na spłatę kredytów
Z uwagi na sytuacje gospodarczą spowodowaną koronawirusem wiele branż jak usługi gastronomiczne, hotelarstwo musiało zwolnić pracowników - pozbawiając ich stałego wynagrodzenia. Osoby te często spłacające kredyty hipoteczne wiedząc o planowanych zwolnieniach przez pracodawcę mając jeszcze umowę - posiadając zdolność kredytową korzystają z usług firm pożyczkowych w Polsce zaciągając nowe pożyczki internetowe, aby móc spłacać zobowiązania wobec banków. Takie rozwiązanie jest bardzo ryzykowne nawet przy niewielkich pożyczkach online na kilka tysięcy złotych, bo może spowodować spirale zadłużenia zwłaszcza, że pożyczki pozabankowe są często wysoko oprocentowane, a co się z tym wiąże klient spłaca niemałą ratę często równą lub nawet wyższą od raty kredytu. Chcąc "przezimować" na pożyczce przez internet zwiększając swoje zobowiązania już nie tylko wobec banków, ale również firm pożyczkowych, które działają błyskawicznie w przypadku opóźnień spłaty, klient tworzy tzw. łańcuszek czyli spłaca kredyt pożyczką jednak w przypadku braku ponownego zatrudnia lub kolejnego zwolnienia raty nawarstwiają się, co więcej firmy odnotowują historię spłat w BIK co jest niezwykle istotne dla banku, który widzi pożyczkipozabankowe! Jeśli więc sytuacja dotyczy brania na pożyczek na spłatę kredytu gotówkowego na krótki okres to przez wpisy w BIK dodane przez firmy pożyczkowe klient może mieć problem w przyszłości z otrzymaniem kredytu hipotecznego jeśli jest taki w planach.

Pożyczki Chwilówki, a kredyt konsolidacyjny
Brak świadomości polskiego społeczeństwa prowadzi często do zadłużenia, które kończy się windykacją, następnie nakazem sądowym, który egzekwuje komornik. Osoby nadmiernie korzystające z szybkich pożyczek chwilówek są przekonane, że w przypadku utraty pracy, zdarzenia, które ograniczy naszą zdolność kredytową skorzystają z usług banku i zaciągną kredyt konsolidacyjny, aby płacić wszystkie zobowiązanie w jednej miesięcznej racie i mieć po prostu spokój. Niestety tak nie jest. Bank to instytucja finansowa, której celem jest zarabianie pieniędzy, a nie świadczenie usług pomocy publicznej - to dziwne, ale duża część polaków nadal jest tego nieświadoma. W związku z czym bank nie będzie ratować klienta jeśli on wpadnie w kłopoty, bo świadczy przecież o tym, że skoro popada w długi to również może mieć problem ze spłata kolejnego kredytu bez znaczenia czy nazwa konsolidacyjny.. Kredyt konsolidacyjny jest oferowany osobom z dobrą lub bardzo dobrą zdolnością kredytową, które spłacają regularnie swoje zobowiązania finansowe, ale wiedzą, że w przyszłości może być problem z terminową spłat rat. Co więcej kredyt konsolidacyjny nie zawsze jest możliwe, bo udzielany jest np. na długi okres 10 lat, aby rata była jak najmniejsza, ale jeśli konsolidacja ma objąć wiele zobowiązań zaciągniętych równie na długi okres to przyznanie kredytu jest niemożliwe, bo nie pozwoli na to zdolność kredytowa klienta oraz sam sens tego produktu kredytowego.

Ogłoszenia pożyczki, kredyty
Można powiedzieć, że ogłoszenia pożyczek bez BIK, bez baz czy pożyczek prywatnych to takie podziemie branży finansowej, a co się z tym wiąże jest niebezpieczne, co więcej korzystanie z takich ofert może sprawić, że dotychczasowe problemy finansowe mogą zamienić się w dużo większe kłopoty i znajdziesz się w sytuacji bez wejścia, w której nie znajdziesz pomocy. Największym zagrożeniem są ogłoszenia pożyczek bez sprawdzania baz - jest to niemożliwe, aby firma udziela pożyczek bez żadnego pokrycia, nie weryfikowała klienta, nie sprawdzała jego historii kredytowej tylko rozdawała pieniądze każdemu kto o nie poprosi - w takiej sytuacji mamy do czynienia z wyłudzeniem danych, na nasze dane mogą zostać podpisane umowy kompletnie niezwiązane z branżą pożyczkową, bo to, że jesteś w bazach i nie dostaniesz pożyczki nie oznacza, że Twoje dane nie posłużą do popełnienia innych przestępstw, za które to Ty będziesz ponosić odpowiedzialność. Drugi rodzaj to pożyczki prywatne czyli pożyczanie pieniędzy pod zastaw - jeżeli zastawem jest samochód to kwestia indywidualna i decyzja klienta czy skorzysta z takiej oferty - trzeba wiedzieć, że taka pożyczka będzie w wysokości może 50% wartości rynkowej pojazdu i to będzie bardzo wysoka kwota biorąc pod uwagę standardy. Zagrożeniem jest pożyczka prywatna pod zastaw nieruchomości, której celem jest przejęcie zabezpieczenia czyli mieszkania lub domu co prawda nie można udzielać już pożyczek pod zastaw nieruchomości, w której mieszka pożyczkobiorca, ale i to można łatwo ominąć, a zdesperowana osoba szukają pomocy przyjmie wszystkie warunki nie zdając sobie sprawy, że w większości przypadków taka pożyczka jest nie do spłacania, więc straci swoje mieszkanie.

4.11.2020, 20:09:52, Mateusz