Pozyczka-bez-zaswiadczen.pl Po prostu o pieniądzach..

Pożyczki Prywatne Ogłoszenia

STOP

W popularnych portalach ogłoszeniowych czy grupach pożyczkowych w social media można znaleźć tysiące ofert od tzw prywatnych inwestorów udzielających prywatnych pożyczek w tym prywatnych
inwestorów zagranicznych. Oferty te możemy podzielić na dwa rodzaje:

- wyłudzenie danych
- przejęcie zabezpieczenia ( pod zastaw )

Pierwsze wyłudzenie danych polega na przesłanie danych personalnych jak imię nazwisko oraz danych kontaktowych czyli numer telefonu oraz adres e-mail. Dane te po prostu są sprzedawane w internecie. Bywa również i tak, że są wykorzystywane do przestępstw jak zawarcie umów na dane, które zostały podane w internecie przez osoby szukające prywatnej pożyczki jeżeli zdesperowana osoba szukająca pożyczki poda numer i serię dowodu lub co gorsza ksero, skan dokumentów tożsamości wysyłając te poufne dane ogłoszeniodawcy lub osobom odpowiadającym na prośby o pożyczkę prywatną online.

Kolejny "legalny" w świetle prawa sposób to udzielenie pożyczki prywatnej pod zastaw najczęściej nieruchomości - mieszkania, domu, garażu, działki budowlanej, rekreacyjnej, rolnej czyli nieruchomości z prawem, do której ma pożyczkobiorca. W przypadku nagłego zdarzenia zdesperowana osoba pilnie potrzebująca dużej gotówki nie zwraca uwagi na szczegóły tylko skupia się na zebraniu pieniędzy. Z pomocą przychodzą oferty firm, osób prywatnych udzielających pożyczki prywatne nawet z umową notarialną podpisywaną w obecności notariusza tylko to o niczym nie świadczy, a jedynie ma sprawiać wrażenie bezpiecznej transakcji. Sekret to wartość ustanowionego zabezpieczenia, bowiem kwota pożyczki prywatnej często nie przekracza 50%, a można spotkać oferty 30 - 40 % wartości zabezpieczenia. Pomijam fakt, że z każdym rokiem wartość nieruchomości zazwyczaj rośnie.

Jak to wygląda w praktyce? Przykład: Pilnie potrzebujemy pożyczkę 50000 zł, banki odmawiają, bo mamy kiepski BIK, szukamy pożyczki pozabankowej bez historii kredytowej, ale w Polsce nie ma firm pożyczkowych, które nie sprawdzają baz i rejestrów dłużników, dlatego po złożeniu wniosku online na stronie firmy pożyczkowej dostajemy maila z odmową udzielenia pożyczki. Szukamy więc ogłoszeń prywatnych pożyczek, bo tam nikt nie sprawdza czy mamy negatywne wpisy w KRD czy niską punktację w BIK, a nawet czy posiadamy zdolność do spłaty takiej pożyczki prywatnej - zaskakujące. Bo wbrew pozorom im gorszy klient tym lepiej pod warunkiem, że zastaw będzie wartościowy. Mając mieszkanie o wartości rynkowej 200000 zł otrzymujemy 50,000 zł pod zastaw mieszkania. Oczywiście spłata, okres pożyczki krótki, oprocentowanie, opłaty wysokie, kary za spóźnienie, odsetki, opłaty za udzielenie pożyczki, prowizję czyli wszystko, aby klient pożyczki nie spłacił wtedy prywatny inwestor będzie mógł przejąć legalnie zastaw czyli wspomniane mieszkanie, bo długi za niespłaconą pożyczkę szybko urosną do kwoty wartości mieszkania. A co jeżeli będę terminowo spłacać pożyczkę? Jeżeli by tak było to nie było BIK, KRD, Erif, KRD, BIG, Infomonitor oraz wielu innych baz dłużników - z prostego powodu - skąd weźmiesz kilka tysięcy na ratę? Raty się nawarstwiają, długi rosną, dochodzą bieżące wydatki, inflacja zwiększająca koszty życia, nieplanowane wydatki i tracimy zastaw. Pomijam zapisy w umowach na wypadek śmierci pożyczkobiorcy lub trwałego kalectwa - niezdolność do spłaty pożyczki, również tracimy wszystko.

Jakoś to będzie - to nie głupota, to kolejny stopień idiotyzmu. Przekonanie, że wyjdziemy na prostą korzystając z pożyczek prywatnych lub śmiało używając zwrotu pożyczek mafijnych lub pożyczek od mafii szybko utwierdzi nas jaki błąd popełniliśmy co gorsze. Tego błędu nie cofniemy, kompletnie nikt nam nie pomoże, bo pożyczka prywatna została udzielona zgodnie z prawem. Uważajcie! Trzeba pogodzić się z faktem, że jeżeli mamy zadłużenia wynikające z wcześniejszych kredytów bankowych, chwilówek, pożyczek pozabankowych to znajdziemy całym internecie oferty, osoby, która udzieli nam pożyczki. Inaczej czy pożyczyłbyś swoje pieniądze obcej osobie, o której kompletnie nic nie wiesz, nie jesteś z nią w żaden sposób związany i co najważniejsze osoba ta nie spłaca pożyczek zaciągniętych od innych?

16.10.2022, 13:23:13