Pożyczka na 500 plus alimenty rodzinne macierzyński

GłównaPorada

WONGA

Coraz więcej Polaków otrzymuje liczne świadczenia, często bywa tak, że wysokość świadczeń socjalnych przewyższa dochód wynagrodzenia za pracę. Jeżeli jest to stały miesięczny zastrzyk gotówki, dlaczego nie uwzględnić tych pieniędzy do zdolności kredytowej klienta. Im większe stałe miesięczne wpływy na konto pożyczkobiorcy tym większa pożyczka maksymalna lub na krótszy okres czyli klient może płacić większą ratę, bo otrzymując świadczenia jak 500plus nie wiąże się to z dodatkowymi wydatkami jakie musi ponieść klient - jest to czysty dochód 500 zł miesięcznie przez okres do 18 roku życia. Pytanie jednak jak to się ma do pożyczki skoro z pożyczek internetowych mogą korzystać wyłącznie osoby pełnoletnie. Naturalnie wszelkie świadczenia otrzymuje rodzice, tak często bywa również z alimentami na dzieci czy np. wypłacane dla byłej żony, której stopa finansowa uległa pogorszeniu na wskutek rozwodu, taka osoba również może uwzględnić alimenty przy wnioskowaniu o pożyczkę.

W Polsce oficjalnie świadczenia z tytułu 500+ oraz alimenty wlicza do zdolności kredytowej firma Wonga, podczas wypełniania wniosku online o pożyczkę trzeba to zaznaczyć i uwzględnić, aby móc otrzymać wyższą kwotę pożyczki - móc spłacać większą ratę. Wspomniane świadczenia to jednak nie wszystko, Wonga pożyczki online na raty uwzględnia również zasiłek dla bezrobotnych, bowiem też jest on przyznawany na określony z góry okres, zależnie od długości poprzedniej pracy czyli np. zasiłek przyznawany na okres 6 miesięcy lub 12 miesięcy i w przypadku pożyczki na rok jest to stałe źródło dochodu pokrywające nasze raty pożyczki. Wspomniane wcześniej alimenty mogą być wypłacane dłużej od świadczenia 500+, ponieważ są zależne od nauki dziecka - jest to dłuższy okres. Dla osób uczących się i pracujących np. studentów czy dorosłych osób uczących się w wieczorowo lub zaocznie firma Wonga również może zaoferować pożyczkę.

Kobiety, osoby samotnie wychowujące dzieci pobierające same świadczenia jak alimenty, 500+ mogą również uwzględnić we wniosku zasiłek macierzyński oraz dodatkowe świadczenie rodzinne. Jeżeli doliczyć do tego ewentualny zasiłek dla bezrobotnych to taka osoba zyska zapewne większą zdolność niż osoba pracująca za najniższą krajową około 2000 zł miesięcznie, jeżeli taka pracująca osoba żyje sama to w stosunku do kosztów najmu mieszkania, stancji wydatków jakie zostają na życie praktycznie nie posiada zdolności kredytowej. Można więc stwierdzić, że osoby korzystające z licznych świadczeń są potencjalnym klientem i często lepszym od tego pracującego. Ciekawostką jest możliwość uzyskania pożyczki przez gospodynie domowe, które co prawda nie pracują, ale na co dzień zajmują się prowadzeniem domu. Tym samym nie można jednoznacznie określić kto dostanie, a kto nie otrzyma pożyczki w firmie Wonga niezależnie od typu miesięcznego dochodu, ponieważ każdy złożonych wniosek przez internet jest rozpatrywany indywidualnie.

Skupiając się na zdolności kredytowej, podliczaniu naszych miesięcznych dochodów nie można jednak zapomnieć o drugim czynniku decydującym o udzieleniu pożyczki mianowicie historii kredytowej. Obecnie każda firma szanująca bezpieczeństwo swoich klientów oraz działalność tej firmy opiera się na rozwadze - sprawdza klientów w rejestrach dłużników pod kątem niezapłaconych abonamentów np. z telefon czy energię, nieuregulowanych mandatów czy innych śladów świadczących o niewywiązywaniu się umów chociażby wcześniej zaciąganych pożyczek internetowych. Te dane widnieją w miejscach takich jak KRD czy BIG natomiast punktacja każdego kredytobiorcy w Polsce zapisywana jest w biurze informacji kredytowej BIK, do którego firma Wonga również wyśle zapytanie o to jak spłacaliśmy wcześniejsze zobowiązania. Co w sytuacji, w której chcemy pierwszy raz wziąć pożyczkę? Nie mamy historii kredytowej skąd firma będzie wiedzieć czy przyszłą pożyczkę pozabankową spłacimy, w takiej sytuacji pod uwagę brana jest zdolność kredytowa czyli nasz dochód, to oczywiste, że ktoś musi w końcu tej pierwszej pożyczki udzielić, aby móc zacząć wyrabiać naszą historię kredytową niezależnie czy ów produkt finansowy sprzedawany jest przez bank czy firmę pożyczkową w Polsce.

Opinie oraz oceny pożyczek pozabankowych to dość kontrowersyjny temat i jestem zdania, że wybierając firmę nie należy się nimi kierować - oczywiście zakładając, że wybieramy pożyczkę oferowaną tylko przez dobre firmy pożyczkowe, serwis pożyczka bez zaświadczeń publikuje, przedstawia i porównuje produkty finansowe wyłącznie renomowanych firm czy instytucji finansowych. Na licznych portalach możemy zobaczyć system ocen oparty na gwiazdkach i komentarzach jednak nie możemy stwierdzić na ile są one wiarygodne zwłaszcza w przypadku niewielkiej liczby komentarzy, aby wyciągnąć średnią ocen danej firmy i porównać z innymi, żeby zrobić otrzymując obiektywną ocenę i opinię na temat konkretne firmy potrzebna kilkuset, a najlepiej kilku tysięcy ocen dotyczącego danego produktu pożyczkowego, bo jak inaczej na podstawie 10 ocen, które może dodać anonimowa osoba stwierdzić realna opinie na temat produktu pożyczkowego zwłaszcza, że wiele osób w przypadku nie dostania pożyczki online pozabankowej czy nawet kredytu bankowego wystawia tej firmie czy bankowi opinię negatywną z najniższą możliwą oceną, ale nie pisząc prawdziwego powodu takiego komentarza co w stosunku do niewielkiej liczby komentarzy takie działanie może mieć wręcz wpływ dalszą działalność firmy. Czym więc się sugerować wybierając firmę pożyczkową? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bo każdy z nas ma inne życie i inne potrzeby, innymi słowy jedna osoba wybierze pożyczkę pozabankową, bo oferuje udzielenie w 5 minut z pieniędzmi na koncie, druga, bo nie posiada konta wybierze inną, bo oferuje weryfikacje klienta na poczcie GIRO nie bacząc np. na koszta pożyczki. Ten serwis ma w sposób najbardziej obiektywny przedstawić rynek szybkich pożyczek pozabankowych głównie tych, które oferują spłatę w ratach, bo jest to dla klienta po prostu bezpieczniejsze jak i same firmy są już rozpoznawalnymi markami w Polsce.

27.9.2020, 20:13:08, Mateusz

#Wonga #pożyczka #chwilówka