Pożyczka Wonga online na raty

GłównaPorada

WONGA

Wonga to już dobrze rozpoznawalna marka na Polskim rynku pożyczkowym działająca prężnie od kilku lat, produkty pożyczkowe Wonga reklamuje Piotr Fronczewski tym zwiększając zaufanie nowych klientów do marki.

Wnioskowanie o pożyczkę jest bardzo proste odbywa się w całości przez internet, a maksymalna kwota pożyczki dla nowego klienta to 15000zł ze spłatą w ratach miesięcznych w maksymalnym okres 3 lat. O pożyczkę internetową Wonga mogą ubiegać się osoby w wieku od 18lat, posiadające rachunek bankowy w Polsce oraz polski numer telefonu oraz naturalnie polski dowód osobisty, to wystarczy do złożenia pierwszego wniosku przez internet.

Czy firma Wonga dla pożyczki ratalnej online wymaga zaświadczeń?
Sytuacja wygląda następująco, klient deklaruje dochód tym samym zobowiązuje się, że napisał prawdę - większości Wonga nie wymaga zaświadczeń o dochodach jednak jeśli firma uzna zdeklarowane np. za wątpliwe lub ma inne wątpliwości co do udzielenia pożyczki może poprosić o zaświadczenie o pracę. Jeżeli tak się stanie klient zostanie poproszony o przedstawienie dokumentów potwierdzających otrzymywanie miesięcznego wynagrodzenia - telefonicznie, pracownik Wonga zadzwoni do osoby składającej wniosek o pożyczkę. Trzeba również zaznaczyć, że firma Wonga nie udziela pożyczek każdemu jest to istotne przy wyborze firmy, od której pożyczamy pieniądze jeśli nie chcemy mieć później problemów to warto wybierać wyłącznie sprawdzonych pożyczkodawców na polskim rynku, a jest ich obecnie mało, duża część wycofała się z branży pożyczkowych po nowych rekomendacjach KNF związanych min z epidemią covid19. Tym samym Wonga nie udziela pożyczek osobom, które po prostu na taką pożyczkę nie stać czyli nie wpędza swoich klientów w pętle kredytowe, co było nagminnym działaniem w Polsce 10 lat temu, bo udzielano pożyczek pozabankowych bez opamiętania, a to kończyło się upadłością konsumencką zgłaszaną przez wielu klientów nie mogących sobie poradzić z zadłużeniem i wysokimi ratami. Działanie ze strony Wonga zasługuje na pochwałę, duży plus za bezpieczeństwo w tej kwestii.

Wonga akceptuje dochód z tytułu umowy o pracę na czas określony lub nieokreślony ( potocznie umowa na stałe ), o dzieło, umowy zlecenie, świadczenia przedemerytalne, emerytalne, renta. Dochód uzyskiwany ze świadczeń 500 plus i co ważne dla większości osób pracujących za granicą, kontrakty zagraniczne! Młodsze osoby np. studenci mogą uwzględnić alimenty otrzymywane od rodzica lub stypendium. Osoby żyjące z rolnictwa, pracuję w służbach mundurowych jak policja, wojsko czy straż pożarna oraz inne podobne. Jak widać firma Wonga jest bardzo elastyczne w kwestii akceptacji źródeł dochodu, a żeby potwierdzić to jeszcze bardziej, akceptuje dochód np. otrzymywany z tytułu dzierżawy czy najmu mieszkania, bo przecież jest to stały przypływ comiesięczny gotówki. Osoby prowadzące firmę np. jednoosobową działalność gospodarczą również mogą wnioskować o pożyczkę, firma może poprosić taką osobę o dosłanie wyciągu rachunku bankowego potwierdzającego otrzymywane dochody, płatności za składki ZUS oraz podatek US na adres mailowy pożyczek firmy Wonga.

Osoby pracujące za granicą mogą zostać poproszone o dostarczenie kontraktu lub skanu rachunku bankowego potwierdzające wpływy z tytułu kontraktu.

Naturalnie przy wnioskowaniu o pożyczkę klient będzie musiał zweryfikować swój rachunek bankowy przelewając kwotę 10 groszy, która zostanie zwrócona. Wonga posiada kilkanaście rachunków bankowych większości banków działających w Polsce, wybór zgodne z bankiem klienta gwarantuje błyskawiczną weryfikację konta bankowego klienta. Oczywiście przelew musi zostać wykonany z rachunku zwykłego rozliczeniowego ROR, którego jesteś właścicielem.

Czy Wonga sprawdza BIK? Oczywiście, a raczej na szczęście, bo brak sprawdzania historii kredytowej klientów często prowadzi do wpadania w długi. Jednak ocena historii kredytowej klienta i ostatecznej decyzji nie można przesądzić z góry, dlatego trzeba po prostu złożyć wniosek o pożyczkę. Klient zostanie sprawdzony również pod względem zdolności kredytowej, czy nie zalega np. z abonamentem za telefon czy mandatem w bazie BIG, erif, KRD oraz krajowym biurze informacji, nie jest więc to oferta dla osób zadłużonych z komornikiem, zajęciami na pensji.

To co najbardziej przyjemne czyli pieniądze jakie możemy pożyczyć, jak przedstawiają się miesięczne raty i ile wynosi RRSO?
Spłata pożyczki odbywa się co miesiąc, minimalna kwota wg. kalkulator Wonga to 200 zł, a maksymalna 15000 zł nie ma większego sensu przedstawiać wysokości rat dla każdej kwoty, dlatego dla największej pożyczki miesięczna rata na okres 36 miesięcy wynosi o 715,37 zł. Co ważne klient dla okresu 36 miesięcy może zawiesić 3 krotnie spłatę raz w roku jeżeli nie ma problemu z historią spłat. Całkowita kwota do spłaty to 25762,20 zł przy rocznym oprocentowaniu 7,20% oraz prowizją 8100 zł. RRSO 47,01%. Dla porównania taka sama kwota 15000 zł na okres 12 miesięcy to takie same oprocentowanie, ale znacznie niższa prowizja 2394 zł jednak miesięczna rata dla wielu polskich gospodarstw domowych będzie za wysoka: 1506,65 zł. Dużo lepiej wygląda pożyczka 10000 zł na rok czasu, z ratą 1004,43 zł, prowizją 1596 zł.

26.9.2020, 01:10:55, Mateusz

#Wonga #pożyczka #chwilówka