Pożyczka Hapi zawieszenie przesunięcie rat

GłównaPorada

HAPI

Pożyczka Hapi czyli marka firmy Provident Polska specjalizuje się w szybkich pożyczkach online udzielanych na terenie Polski.

Przy wyborze pożyczki pozabankowej warto sugerować się dodatkowymi atrybutami, z których możemy w trakcje spłaty pożyczki skorzystać i co ważne bezpłatnie ( bez prowizji ) jednak zostaną naliczone odsetki . Często mylne porównanie ofert firm pożyczkowych nie uwzględnia dodatkowych usług czy produktów dla danej pożyczki, a to przecież przekłada się na koszty pożyczek zwłaszcza w branży pozabankowej gdzie czujność jest wskazana.

Ważne! Firma Hapi nie pobiera opłat za zmianę terminu pierwszej raty jest to bardzo istotne gdyż często zaciągamy pożyczkę internetową w sytuacji "pod bramkowej" czyli nie mając gotówki, a jeżeli np. pracodawca spóźnia się z wynagrodzeniem możemy zmienić datę spłaty pierwszej raty lub z innego życiowego powodu nie zwiększając kosztów pożyczki.

Przesunięcie terminu spłaty przesuwa nam spłatę rat oraz spłatę kapitału pożyczki o jeden miesiąc na zasadzie odroczenia w danym miesiącu spłaty, ale nie zmniejsza to w żaden sposób spłaty kapitału, co więcej powiększa go kwotę odsetek wynikającą z tego przesunięcia - czyli wydłużenia okresu spłaty. Najprościej pisząc jeżeli spłacamy pożyczkę zaciągniętą na okres 12 miesięcy, to dla tego okresu możemy wykorzystać dwa przesunięcia rat miesięcznych oznacza to, że na nasza pożyczka udzielona została na dłuższy okres w przypadku skorzystania z przesunięć czyli na okres 14 miesięcy i od tego okresu zostaną naliczone odsetki, które będę uwzględnione w nowej całkowitej kwoty do zapłaty.

Przesunięcia rat można dokonać dopiero po spłacie 6 miesięcznych rat przy czym przesunięcia nie mogą być dokonywane jedno po drugim czyli żeby nie utworzyć 2 miesięcznego zawieszenia spłaty. Odstęp między przesunięciami rat wynosi 3 miesiące.

Zalegam ze spłatą rat pożyczki Hapi czy mogę zrobić przesunięcie? Aby zrobić przesunięcie miesięczne raty ( wydłużyć okres całkowity spłaty pożyczki ) nie można mieć więcej niż jedną niespłaconą ratę - zadłużenie nie może przekraczać 150% wysokości raty miesięcznej.

Przesunięcia miesięcznych rat dla pożyczki Hapi udzielanej przez internet zależą od okresu, nie od kwoty pożyczki:

- 1 przesunięcie: Pożyczka udzielana na okres od 7 do 11 miesięcy.
- 2 przesunięcia: Pożyczka udzielana na okres od 12 do 17 miesięcy.
- 3 przesunięcia: Pożyczka udzielana na okres od 18 do 23 miesięcy.
- 4 przesunięcia: Pożyczka udzielana na okres od 24 miesięcy.

Jak widać przesunięcia rat w firmie Hapi nie są darmowe jednak nie wynika to z pazerności firmy, a jedynie wydłużenia okresu spłaty można więc tę usługę uznać za atut pożyczki.

22.9.2020, 14:42:00, Mateusz

#Hapi #pożyczka