Jestem w bazach i rejestrach

głównaporada

STOP

Osoby posiadające zadłużenia z tytułu niespłacanych terminowo kredytów bankowych nie dostaną pożyczki czy kredytu w Banku zwłaszcza gdy zalegają z ratami powyżej 60 dni o 90 dniach nawet nie wspominając.. Co więcej konsolidacja bieżących kredytów staję się niemożliwa jeżeli już zaczynasz zalegać z ratami, dlatego jeżeli jeszcze spłacasz na bieżąco raty zaciągniętego kredytu w banku i wiesz, że za miesiąc raty w terminie nie zapłacisz, jesteś świadomy, że w przyszłości nie będziesz w stanie spłacać kredytu to jest to ostatni moment, aby wnioskować o kredyt konsolidacyjny, który często mylnie uznawany jest przez Polaków jako koło ratunkowe rzucane osobie, która zaczyna tonąć w długach.

Nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością, konsolidacja to nic innego jak produkt bankowy, który jest sprzedawany klientowi. To tylko biznes, a w dzisiejszych czasach banki chcą odzyskać swoje pieniądze z kredytów udzielonych na zmiennej stopie procentowej, dlatego nie warto liczyć na liberalne podejście do klienta tylko wyprzedzić to co nieuniknione w przypadku dużych opóźnień - wypowiedzenie kredytu ergo windykacja, komornik.

Podobną politykę stosują firmy pożyczkowe, które udzielają pożyczek chcąc zarobić. Pożyczają swoje pieniądze obcym osobom najczęściej online, dlatego muszą stosować bezpieczną politykę udzielania pożyczek jeżeli chcą swoje pieniądze odzyskać. W tym celu filtrują wnioski przez wszystkie możliwe bazy i rejestry jest to konieczne jeżeli chcą pozostać na polskim rynku pożyczkowym w skrócie nie tracąc kapitału dzięki, któremu prowadzą działalność - prosta matematyka, dlatego jeżeli zalegasz z chwilówkami, nie spłacasz rat pożyczek internetowych i jest to już odnotowane w bazach i rejestrach, w których to sprawdzają wszystkie firmy pożyczkowe: BIK, BIG, INFOMONITOR, KRD, ERIF oraz całkiem możliwe, że firmy te mogą wymieniać informacje o klientach między sobą w celu lepszej weryfikacji klienta np. oceny zdolności kredytowej, bowiem składając wniosek o pożyczkę online wysokość miesięcznych dochodów jest przecież oświadczeniem - duża część firm nie wymaga zaświadczeń o dochodach, a jeżeli już wymaga to nie weryfikuje dokumentów dzwoniąc do pracodawcy więc pozostaje system weryfikacji elektronicznej w bazach i rejestrach.

Pisząc krótko osoby zalegające ze spłatą pożyczek, chwilówek czyli produktów finansowych niebankowych nie mają żadnych szans otrzymanie pożyczki internetowej. Czas na szukanie pomocy finansowej w ogłoszeniach, social media lepiej przeznaczyć na pracę, spłatę dotychczasowych zobowiązań, bo pożyczki osobom zadłużonym w Polsce nie są udzielane.

16.10.2022, 13:56:59, Mateusz