Jak zdobyć darmowy alert BIK

GłównaPorada

BIK

Niestety wyłudzenia danych, na podstawie których przestępcy wnioskują o różnego rodzaju produkty pożyczkowe są w Polsce częste. Konsekwencje utraty dochodu mogą być bolesne i odczuwalne nawet przez całe życie, bowiem spłata zobowiązań zaciągniętych na właściciela zgubionego dowodu czy po prostu osobę, która udostępniła swoje dane, może być wręcz niemożliwa.

Najszybszym sposobem na zabezpieczenie się przed wyłudzeniami jest usługa oferowana przez biuro informacji kredytowej o nazwie Alert BIK, której zadaniem jest informowanie nas o zapytaniach wpływających o naszą historię kredytową w BIK co już jest pierwszym sygnałem do natychmiastowego działania. Oznacza to, że w przypadku otrzymania powiadomienia w formie sms o sprawdzaniu naszej osoby w BIK mamy najprawdopodobniej do czynienia z próbą wyłudzenia pożyczki lub kredytu na nasze dane.

BIK oferuje usługę wysyłania ostrzeżeń w cenie 24 zł rocznie. Otrzymamy ochronę 24h przez 7 dni w tygodniu. Możemy jednak wygrać te usługę, bowiem BIK przygotowało konkurs z wiedzy o historii i zdolności kredytowej, a także bazach i rejestrach działających w Polsce czyli edukacji kredytowej. Jedną z nagród jest właśnie wspomniana usługa alert BIK na okres 12 miesięcy na stronie scorehunter

20.8.2020, 19:54:20, Mateusz

#BIK #historia