Jak zdobyć darmowy alert BIK

Niestety wyłudzenia danych, na podstawie których przestępcy wnioskują o różnego rodzaju produkty pożyczkowe są w Polsce częste. Konsekwencje utraty dochodu mogą być bolesne i odczuwalne nawet przez całe życie, bowiem spłata zobowiązań zaciągniętych na właściciela #zgubionego dowodu czy po prostu osobę, która udostępniła swoje dane, może być wręcz niemożliwa.

Najszybszym sposobem na #zabezpieczenie się przed wyłudzeniami jest usługa oferowana przez biuro informacji kredytowej o nazwie Alert BIK, której zadaniem jest informowanie nas o zapytaniach wpływających o naszą historię kredytową w BIK co już jest pierwszym sygnałem do natychmiastowego działania. Oznacza to, że w przypadku otrzymania powiadomienia w formie #sms o sprawdzaniu naszej osoby w BIK mamy najprawdopodobniej do czynienia z próbą wyłudzenia pożyczki lub kredytu na nasze dane.

BIK oferuje usługę wysyłania ostrzeżeń w cenie 24 zł rocznie. Otrzymamy ochronę 24h przez 7 dni w tygodniu. Możemy jednak wygrać te usługę, bowiem BIK przygotowało konkurs z wiedzy o historii i zdolności kredytowej, a także bazach i rejestrach działających w Polsce czyli edukacji kredytowej. Jedną z nagród jest właśnie wspomniana usługa alert BIK na okres 12 miesięcy na stronie scorehunter

20.8.2020, 19:54:20, Mateusz