Jak zarabiać na walucie

głównaporada

OK

Zarabianie fizycznych pieniędzy - nie na giełdzie, ale dzięki kantorom w Polsce jest jak najbardziej realne dzięki oszczędzaniu i cierpliwości aczkolwiek część inwestorów uważa, że to to samo. Zgromadzone środki łatwo pomnożyć i co ważne bezpiecznie i legalnie. Będąc w komfortowej sytuacji, bo mając własną walutę - złotówkę , można w dziecinny sposób zarabiać pieniądze. W ciągu miesiąca wahania kursu euro do złotówki są na tyle duże i co ważne tak częste, że zysk zależny jest praktycznie od naszych oszczędności. W ostatnich dniach pisania tego artykułu euro spada, ale jego cena już się stabilizuje - dla osób, które obserwują wysokość kursów wiedzą intuicyjnie, że w styczniu euro "podskoczy".

Przykład: Kupując dzisiaj milion euro za 4.60 zł. Sprzedając je w styczniu po 4.80, bo taka cena na podstawie wahań w ostatnich miesiącach jest jak najbardziej realna to miesięcznie zarobimy 200,000 zł. Skala naturalnie jest duża, aby pokazać możliwości jakie daje waluta. Korporacje, osoby dysponujące znacznie większymi kwotami czy nawet miliardami zarabiają w ten sposób astronomiczne pieniądze praktycznie nie ryzykując i bez żadnego wysiłku. Naturalnie jeżeli zaczynasz dopiero oszczędzać pieniądze to nawet przy zakupie 1000 euro zarobek 200 zł praktycznie na niczym jest satysfakcjonujący.

Naturalnie można otworzyć walutowe rachunki bankowe na koncie internetowym i również zarabiać na różnicach kursowych. Jestem jednak zwolennikiem fizycznych dóbr materialnych. Oczywiście jak wszędzie gdzie chcemy zarobić istnieje ryzyko braku zysku, ale w przypadku walut jest ono minimalne i co ważne nawet jeżeli zysku nie ma z powodu niskiego kursu to i tak mamy oszczędności, których możemy natychmiat użyć.

Przykład podany na walucie euro/pln ponieważ obie waluty są akceptowalne, wymienialne w europie czyli możemy je spieniężyć wymienić na walutę obsługiwaną w danym kraju. Podstawą wszystkiego jest oszczędzanie. To działanie połączone z cnotliwą cechą - cierpliwością, to prosta i bezpieczna droga do bogactwa.

4.12.2022, 21:25:17, Mateusz