Darmowy Raport BIK

GłównaPorada

BIK

Wiele osób szuka darmowego sprawdzenia swojej historii kredytowej czy pożyczkowej w biurze informacji kredytowej BIK niestety bezskutecznie, bowiem na chwilę obecną BIK nie udostępnia raportów za darmo, więc za sprawdzanie swojej punktacji - scoring trzeba zapłacić. Koszt jednorazowego raportu BIK kosztuje 39 zł i otrzymujemy tylko jedno sprawdzanie, dlatego oferta jest mało opłacalna. Zdecydowanie lepiej wykupić pakiet 12 raportów za 99 zł w dodatku otrzymując 12 miesięczny alert czyli powiadomienie jeżeli ktoś będzie próbował sprawdzać nas w BIK np. próbując wyłudzić pożyczkę, kredyt lub inny sposób finansowania np. raty w sklepie internetowym na nasze dane. Raport BIK pobierzemy przez internet bez wychodzenia z domu w ciągu kilku minut.

Lubisz konkursy? BIK oferuje możliwość zdobycia darmowego alertu BIK co prawda nie jest to raport, ale istotna rzecz jeżeli zależy nam na monitoringu naszej historii kredytowej tzn czy żadna firma lub bank nie sprawdza w tym momencie naszej punktacji BIK, a jest to możliwe jeżeli ktoś przejmie nasze dane np. z dowodu osobistego i próbuje wyłudzić kredyt lub pożyczkę internetową - można więc, śmiało powiedzieć, że alerty BIK są wręcz obowiązkowe w obecnych czasach. Złośliwi twierdzą, że to BIK powinien za darmo informować swoich klientów o sprawdzeniu, niestety osoby te nie znają procedur oraz zasady działania biura informacji kredytowej poza tym chytry traci dwa razy zwłaszcza jeżeli z naszej strony było wysyłanych dużo wniosków o pożyczkę przez internet, wtedy firmy weryfikują wnioskującego w BIK, a my otrzymamy taką informacje dzięki czemu wiemy też, że firma nie sprzedaje naszych danych osobowych innym firmą pożyczkowym działającym na terenie Polski.

Bezpłatnie w BIK może zostać przeprowadzana aktualizacja danych dla danego klienta. Np. w przypadku pomyłki bank lub firma pożyczkowa może wystąpić do BIK o zmianę informacji o swoim kliencie, zgodnie z prawym bankowym maksymalny okres na aktualizacje danych wynosi 7 dni, co ważne BIK również ma określony czas na wykonanie zmian w historii czy danych osobowych klienta - również maksymalnie 7 dni. Dwutygodniowy okres na aktualizacje danych BIK w przypadku kredytu hipotecznego udzielanego na długi okres kilkudziesięciu lat nie większego znaczenia dla klienta, inaczej wygląda sytuacja dla szybkich pożyczek internetowych, gdzie często liczą się godziny dla klientów. Na szczęście w praktyce cała procedura wprowadzenia nowych danych dla obu stron nie przekracza kilku dni.

Darmowe usuwanie negatywnej historii kredytowej. To popularne hasło daje złudną nadzieje osobom zadłużonym z problemami finansowymi spowodowanymi niespłacaniem swoich zobowiązań z tytuły pożyczek, chwilówek oraz kredytów, bowiem te firmy, banki oraz inne instytucje kredytowo pożyczkowe tę historię tworzą i tak naprawdę tylko one mogę historię klienta zmienić lub po prostu czas - dane w BIK przechowywane są 5lat. Również cofnięcie zgody na przetwarzanie danych nie oznacza usunięcia negatywnych wpisów, bowiem w przypadku opóźnień powyżej 60 dni pozostaje nam odczekanie w/w okresu. Naturalnie takie opóźnienia, a nawet 90 dniowe nie przekreślają naszej szansy na otrzymanie kredytu, ponieważ każda firma czy bank sprzedaje produkty pożyczkowe w oparciu o indywidualną politykę czy strategię sprzedaży. Więcej informacji na temat złej historii kredytowej w BIK można znaleźć pod hasłem Trudne Kredyty czyli strefa dla osób z takimi problemami.

12.8.2020, 23:34:02, Mateusz

#BIK #raport #historia