BIK mam komornika zajęcie wynagrodzenia

głównakategoriaporada

BIKBIK czyli comiesięczny raport odnośnie wszystkich zagadnień związanych z biurem informacji kredytowej BIK w październiku uwzględniając wszelkie zmiany, które nastąpiły od ostatniej publikacji w 2020 roku.

Zajęcie komornicze BIK
Zależnie od sytuacji oraz tytułu zajęcia komorniczego na rachunku bankowym klienta czy pensji. Zakładając, że zajęcie nastąpiło z powodu niezapłaconych zobowiązań niezwiązanych z bankiem lub Skokiem to nie jest odnotowane w historii kredytowej BIK np. egzekucja komornicza z tytułu mandatów wtedy bank nie widzi takiego zajęcia naturalnie zakładając, że zajęty rachunek nie jest w banku, w którym wnioskujemy o kredyt czy pożyczkę. Komornik nie zgłasza zajęć do BIK. W przypadku zajęcia przez komornika wynagrodzenia i rachunku z tytułu niespłaconej pożyczki pozabankowej czy chwilówki - produktów udzielanych przez firmy pożyczkowe, parabanki, pożyczki pozabankowe również taka informacja nie jest odnotowana w BIK, ale zgłaszana jest do baz dłużników BIG i po uregulowaniu zobowiązań będzie widoczna przez maksymalnie 14 dni. Egzekucja komornicza jest widoczna wyłącznie w przypadku niespłaconych zobowiązań wobec banku czy Skoku. Bank nie widzi szczegółów tego zajęcia poza datą oraz oznaczeniem w raporcie BIK E co oznacza, że nastąpiła egzekucja na wniosek kredytodawcy. Co więcej bank widzi jak zakończyła się egzekucja czy odzyskaniu pieniądze czy nie, a dług odsprzedano firmie windykacyjnej, która na postawie sądowego nakazu zapłaty poprzez działanie komornika zajęła rachunek dłużnika oraz wynagrodzenie.


Nie mogę dostać kredytu
Niestety, ale duża część klientów zderza się ze ścianą nawet jeżeli status finansowy klienta uległ dużej poprawie w kwestii zaciągnięcia kolejnego kredytu po prostu otrzymują odmowę, bo bank nadal widzi egzekucję komorniczą. Są tak naprawdę trzy sposoby na polepszenie sytuacji i otrzymanie kredytu, pierwszy to czas im więcej czasu upłynie od zajęcia komorniczego tym lepiej, mowa o latach.. Cofnięcie zgody na przetwarzanie danych, ale na to musi wyrazić zgodę bank lub skok, który wpis o zajęciu komorniczym dodał, ostatni sposób przeniesienie tych danych również przez bank lub skok do części statystycznej raportu BIK czyli nie mającej wpływu na scoring - również wymagane negocjacje z bankiem. W praktyce wygląda to tak, że jeżeli miałeś problemy finansowe doszło do zajęcia komorniczego kilka lat temu, ale teraz świetnie zarabiasz i chcesz wziąć produkty, na których bank zarobi dużo pieniędzy to istnieje szansa, że ten bank zmieni wpis, który dodał, aby móc po prostu zarobić, ale takie sytuacje to raczej działanie indywidualne, a nie powszechne stosowane wobec klientów dobrze zarabiających.

Cofnięcie zgody na przetwarzanie danych osobowych
Fraza, której pracownicy banków mają pewnie dosyć za sprawą licznych wpisów w blogach czy forach finansowych. Klienci z problemami finansowymi zalewają wręcz banki podaniem o wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych o sobie w BIK mimo, że wcześniej na to przetwarzanie zgodę wyrazili. Po prostu klient liczy na to, że negatywna historia kredytowa zostanie wymazana, dając otwartą furtkę do zaciągania kolejnych kredytów czy pożyczek. Sytuacja wygląda tak, że bank może to zrobić, ale w przypadku jeśli nie było problemów ze spłatą tym samym usuwając naszą dobrą historię - nie ma więc to sensu. W drugim przypadku czyli gdy kredyt nie został spłacony nastąpiła windykacja oraz komornik jest to niemożliwe i dane te będą przechowywane 5 lat od dodania, a w części statystycznej do 10 lat.

10.10.2020, 14:44:03, Mateusz

#BIK #historia